Impotencja w coraz młodszym wieku

Impotencja jest kojarzona głównie z podeszłym wiekiem, lecz wystąpić może również u młodych mężczyzn.  Nie ma jednak badań, które by pozwoliły wykazać procentowo występowanie zaburzeń erekcji czy też ich przyczyn. Nie mniej, faktem jest, że impotencja wśród młodych mężczyzn wcale nie jest rzadką przypadłością.

Impotencja w młodym wieku – przyczyny

Impotencja, która uaktywnia się u mężczyzn w zaawansowanym wieku najczęściej powiązana jest z czynnikami fizycznymi min. zwężeniem tętnic, które są wynikiem wielu chorób. W przypadku młodych mężczyzn przyczyny impotencji mają głównie podłoże psychologiczne. Główne przyczyny impotencji w tej grupie to wszelkiego rodzaju stany lękowe, które mogą być wywołane przez :

  • lęk przed zbliżeniem
  • obawa, przed niesprostaniem sytuacji, niespełnieniem oczekiwań swoich i partnera
  • obawa przed nieplanowaną ciążą oraz chorobami wenerycznymi
  • złe doświadczenia seksualne a także ich brak
  • zbytni pośpiech oraz lęk przed przyłapaniem np. przez rodziców
  • depresja, stres, konflikty w związku

Impotencja w młodym wieku  związana z trybem życia

Jednak nie tylko wymienione czynniki psychologiczne mogą wywołać impotencję w młodym wieku. Często zaburzenia erekcji w tym wieku związane są ze stylem życia. Młodzi ludzie w tym wieku ma dostęp do używek, które dla ich nie w pełni wykształconych organizmów są szczególnie groźne. Używki te to alkohol, papierosy ale również niestety różnego rodzaju narkotyki. Nie bez znaczenia jest również to, że coraz większy odsetek młodych mężczyzn zmaga się również z problemem otyłości. Redukcja wagi, rezygnacja z  używek to w tym przypadku klucz do udanego życia seksualnego.

Leczenie impotencji u młodych mężczyzn

Medycyna w tej chwili dysponuje rozwiązaniami, które skutecznie zwalczają problem impotencji. Większość dostępnych metod leczenia, to kuracje nieinwazyjne, obarczone niewielkim ryzykiem. W przypadku młodych mężczyzn impotencja wynika głównie z problemów natury psychologicznej, tym samym nie powinni oni obawiać się wizyt w gabinecie lekarskim. Tam bez problemu znajdą rozwiązanie swojego problemu.

Jeżeli metody leczenia proponowane przez psychologa nie dają pożądanych efektów, może on zalecić krótkofalowe przyjmowanie leków na impotencje. W przypadku młodych mężczyzn pozwoli to na osiągnięcie zadowalającego poziomu erekcji, co zaowocuje pozbyciem się dotychczasowych obaw i kompleksów. Bardzo często jest tak, że po kilku udanych zbliżeniach, dalsze stosowanie leków staje się bezcelowe.

Tu warto jednak zaznaczyć, że leki na impotencje nie powinny być uważane za środki poprawiające sprawność seksualną, ponieważ w przypadku młodych mężczyzn mogą one wywoływać niebezpieczne reakcje uboczne.

Jeżeli masz problem z potencją, zanim sięgniesz po tabletkę, skonsultuj się z lekarzem, lub porozmawiaj z partnerką. Warto czasem po prostu podzielić się swoimi obawami, ponieważ wspólnie z partnerem można znaleźć skuteczne rozwiązanie bez pomocy medykamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *