Leczenie i pobudzanie wodą!

Przez lata radzono zimny prysznic w sytuacji, gdy mężczyzna zaczynał być za bardzo rozochocony. Wiele jednak wskazuje na to, że nie była to rada tak do końca słuszna.

Zimny prysznic lub kąpiel, mogą ostudzić zapał, ale zupełnie inaczej działają w przypadku osób, które mają zaburzenia erekcji. Działają one wtedy właśnie pobudzająco, szczególnie, gdy są stosowane systematycznie a nie tylko okazjonalnie.

Już w 1900 roku, w  publikacji „ Nowe lecznictwo przyrodne”, która zajmowała się problemami z erekcją, jeden z autorów zalecał „co dzień kilka razy chłodne zmywanie podbrzusza, przy których części płciowe uwzględnić trzeba. Godne polecenia jest też chłodne polewanie pleców. W ogólności trzeba zacząć kuracyę wzmacniającą, jako też gimnastykę leczącą. Jak najczęstsze używanie świeżego powietrza, spanie przy otwartym oknie, codzienne nacieranie całkowite, nasiadówki”.

Strumień wody, który leczy.

Naturalne metody leczenia zostały na przestrzeni ostatnich lat wyparte przez leczenie farmaceutyczne, seanse partnerskie, metody treningowe itp. Obecnie jednak coraz więcej seksuologów wraca do nich, uznając, że mogą być dobrym uzupełnieniem współczesnych metod leczenia zaburzeń erekcji.

Doskonale w leczeniu zaburzeń erekcji sprawdzają się bicze wodne. Wpływać one mogą na ogólne wzmocnienie wszystkich czynności seksualnych. Oczywiście zabieg nie polega na biczowaniu lodowatą wodą samego penisa bowiem wtedy efekt będzie inny od zamierzonego i może to doprowadzić nawet do sytuacji, gdy konieczna będzie amputacja tego istotnego organu.  Nie taki cel mają te zabiegi.

Biczowanie należy stosować na podbrzusze i to niezbyt silnym strumieniem. W istocie są to bardziej natryski niż biczowanie. Początkowo woda może być cieplejsza, a następnie zimna, a największą skuteczność mają natryski naprzemienne, raz zimną a raz ciepłą wodą. Takimi natryskami o niezbyt dużym nasileniu można podrażniać jądra, co poprawia ich kondycję. Zabiegi te wskazane są zwłaszcza tym panom, którzy prowadzą siedzący tryb życia, często zakładają obcisłe bokserki, korzystają z sauny czy też gustują w ciepłych kąpielach.  To właśnie ci panowie są najbardziej narażeni na przegrzanie newralgicznego miejsca, co prowadzi do zaburzeń erekcji, impotencji i niepłodności.

Hydroterapia ma dobroczynny wpływ również na seks u kobiet, które mają obniżony popęd płciowy, są raczej oziębłe bowiem naprzemienne natryski działają u nich pobudzająco.

Ucisk i masaż, ożywcze i podniecające

Zabiegi akupresury wpływają na temperament seksualny. Uciskane są wtedy określone punkty na stopach, które są receptorami i mają powiązania z różnymi częściami ciała, w tym również narządów płciowych. Mężczyzna pobudzi w sobie większą męskość, gdy będzie uciskał określone punkty na stopach. Jest to miejsce poniżej przyśrodkowej kostki o długości ok 3 cm. Należy najpierw zgiąć nogę w kolanie, później delikatnie uciska się wspomniany obszar. Najpierw lekko się go muska a następnie stopniowo zwiększa nacisk. Poświęca się na to od 3 do 5 minut na każdą piętę.

U kobiet  są podobne punkty, tylko inaczej rozłożone. Akupresura tych miejsc na stopie wpływa na kobiety z pewnością, ale one raczej lepiej reagują na ucisk w innych miejscach. Jeżeli pragniesz pobudzić partnerkę w czasie gry wstępnej lepiej naciskać punkty wzdłuż jej kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego w miejscu ok 3 cm od wyrostków kręgowych.  Jeżeli kobieta pragnie sama w sobie rozbudzić większy ogień, może ona uciskać punkt położony ok 3 cm od kostki w górę. Wystarczy, że będzie to robiła raz dziennie przez ok 3 min.

Panowie, którzy chcą by ich penis w łóżku się bardziej sprawdzał, mogą masować punkt znajdujący się tuż nad owłosieniem łonowym, w linii środkowej ciała. Masaż taki może wykonywać również  uświadomiona w tym kierunku partnerka w czasie gry wstępnej.

Za uszy

Pobudzić organizm seksualnie można również poprzez wykonywanie aurikuloterapii, która polega na uciskaniu określonych punktów na małżowinach usznych, które odpowiadają za określone reakcje seksualne. Ich uciskanie poprawia funkcjonowanie jąder i jajników, a także ogólną sprawność narządów płciowych. Punkty te wskazać powinien seksuolog lub specjalista od medycyny naturalnej. Naturalne metody leczenie nie mogą zaszkodzić lecz tu również warto pamiętać, że nie wolno z nimi przesadzać, Zalecany czas większości wspomnianych zabiegów nie powinien być dłuższy niż 5 minut.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *