Leki na potencję przy nadciśnieniu

Nadciśnienie to coraz powszechnie występujący problem zdrowotny. Dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Dawniej był to problem głównie osób w średnim wieku, dziś dotyka coraz młodszych. Nieleczone lub leczone w niewłaściwy sposób może prowadzić do upośledzenia wielu narządów, zwiększa ryzyko udaru i zawału serca. W przypadku mężczyzn prowadzić może również do problemów ze wzwodem. Coraz częściej zdarza się tak, że właśnie problem z erekcją jest pierwszym symptomem, że w organizmie mężczyzny dzieje się coś niepokojącego.

Nadciśnienie a problemy z erekcją

Za problemy z erekcją w tym przypadku odpowiada przede wszystkim podwyższony cholesterol, którego złogi blokują przepływ krwi w żyłach i tętnicach. Z tego powodu do penia nie dociera wystarczająca ilość krwi, by mógł nastąpić wzwód. Konieczna jest więc zmiana trybu życia a przede wszystkim podjęcie leczenia nadciśnienia. Tylko w przypadku poprawy stanu zdrowia możliwe będzie przywrócenie sprawności seksualnej.

Zmiana diety i tryby życia

Same leki na nadciśnienie to jedna nie wszystko. By obniżyć ilość cholesterolu we krwi , należy zmienić dietę na taką, która będzie zawierała więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych – ryby, oleje. Należy ograniczyć zaś produkty zawierające nasycone kwasy tłuszczowe jak tłuste mięso, nabiał. Należy spożywać również więcej warzyw i owoców. Wskazane jest również ograniczenie masy ciała. Warto pomyśleć również o większej aktywności fizycznej. Wskazana jest jazda na rowerze, długie i częste spacery, ćwiczenia aerobowe. Zmiana tryby życia i poprawa kondycji pozytywnie wpłynie nie tylko na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Zwiększy się również chęć życia i poprawi jego jakość.

Leki na potencje przy nadciśnieniu

Zmiana diety i trybu życia rzadko pomaga na główną męską bolączkę, czyli problemy z erekcją. Dodatkowo leki na nadciśnienie, zanim zostaną dobrze dobrane, mogą powodować chwilową impotencję. Jeśli taki efekt się pojawia, należy powiedzieć o tym lekarzowi, wtedy zmieni on lek lub jego dawkę. Należy jednak dobrać również odpowiedni lek na potencję, który nie będzie negatywnie wpływał na nadciśnienie oraz nie będzie wchodził w reakcje z lekami na te schorzenie.

Sildenafil

Jest to jeden ze związków chemicznych wykorzystywanych w leczeniu potencji. Zaczyna się od dawki 25 mg. Przeciwwskazaniem do zastosowania Sildenafilu jest stosowanie leków uwalniających tlenek azoty oraz leków z grupy nitratów.

Lek zawierający sildenafil przyjmować można po konsultacji z lekarzem. W sprzedaży leki te to głównie Viagra, Inventum, Maxigra Go, Maxon Active, Mensil, Lekap, Sildenafil, Vizarsin, Falsigra, Silden.

Levitra

Składnikiem aktywnym leku Levitra jest wardenafil. Lek ma łagodne działanie polecany jest więc w przypadku mężczyzn z nadciśnieniem, wysokim poziomem cholesterolu i cukrzycą. Dostępny jest w trzech dawkach 5 mg, 10 mg, 20 mg. Zaleca się rozpoczęcie od dawki 10 mg, jeśli dawka będzie zbyt mocna, zmniejsza się ją do 5 mg, jeśli działanie jest zbyt słabe, zwiększa się dawkę do 20 mg.

Levitra rozszerza naczynia krwionośne znajdujące się w prąciu. W przypadku naczyń oblepionych złogami cholesterolu jest to więc jedyny sposób na osiągnięcie zwodu.

Lek Levitra działa po zażyciu przez około 5 godzin w chwili podniecenia, gdy stymulacja seksualna ustępuje, erekcja mija. W ciągu 5 godzin od zażycia tabletki można ją jednak na nowo osiągnąć, jeśli znowu wystąpi stan podniecenia wskutek stymulacji.

Tabletek leku Levitra nie należy popijać sokiem z cytrusów, szczególnie grejpfrutów ponieważ zmniejsza to działanie leku. Nie należy leku łączyć z posiłkiem składającym się z tłustych dań ponieważ to również wpływa na obniżenie działania leku.

FAQ – leki na nadciśnienie a erekcja

Czy leki na nadciśnienie mogą zaburzać erekcje?
Tak, jeśli jednak tak się dzieje lekarz może zmienić lek lub jego dawkę, by sprawność seksualna powróciła.

Czy przy nadciśnieniu możliwe jest stosowanie leków na potencję?
Tak, lecz musi się to odbywać pod ścisłą kontrolą lekarską tak, by lek na potencje nie wchodził w reakcje z lekiem na nadciśnienie.

Czy dieta i aktywność fizyczna może poprawić sprawność seksualną przy nadciśnieniu?
Właściwie zbilansowana dieta oraz poprawa kondycji zawsze ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, może również poprawić sprawność seksualną. Nie zawsze jednak ta poprawa będzie wystarczająca i czasem wymaga to również stosowania leku na potencję.

Czy lek na potencje mogę kupić bez recepty?
W przypadku nadciśnienia lek na potencje należy kupować jedynie po konsultacji z lekarzem. Można skorzystać w tym celu z klinik online, gdzie receptę otrzymuje się po konsultacji online z lekarzem specjalistą.

Czy zaburzenia erekcji może wskazywać na nadciśnienie?
W wielu przypadkach właśnie brak erekcji jest sygnałem, że w organizmie mężczyzny zachodzą jakieś niekorzystne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *