Naturalne sposoby poprawy erekcji

Utrata erekcji może się czasem przydarzyć każdemu mężczyźnie. Pojedyncze przypadki nie oznaczają zaburzeń erekcji i dość łatwo jest im zaradzić. Mężczyzna dość szybko może odzyskać erekcje, pomocne mogą być w tej materii działania partnerki.  Przedstawimy kilka sposobów na ponowne uruchomienie męskości.

Kiedy najczęściej dochodzi do utraty erekcji

Włożenie prezerwatywy czy chwilowe rozkojarzenie podczas gry wstępnej lub w chwili włożenia penisa do pochwy, może prowadzić do chwilowej utraty erekcji. Prowadzić to może do zażenowania u mężczyzny, wstydu, często jest to ukrywane pod nerwowym uśmiechem lub żartami. Miłosny zapał opada. Mężczyzna zaczyna walczyć ze swoją fizjonomią co często przynosi zupełnie odwrotny skutek. W związkach, gdzie jest większa zażyłość, para wspólnie pracuje nad przywróceniem erekcji, często kierując się wyczuciem, czasem działając na „ślepo”.

Reakcja partnerki a powrót erekcji

Duże znaczenie ma tu reakcja kobiety. Dla mężczyzny jest to bardzo stresujący moment, który kobieta może pogłębić lub złagodzić w zależności od tego, jak się w tej sytuacji zachowa.  Niedelikatne komentarze czy zachowanie partnerki może doprowadzić do ogromnego dyskomfortu psychicznego u mężczyzny, który może nawet wywołać bardziej długofalowe problemy z erekcją czy niechęci do zbliżeń w ogóle. Kobieta, która zachowa się z odpowiednim wyczuciem, podejmując działania zaradcze, obniży poziom stresu co zaowocować może szybkim powrotem erekcji u partnera.

Co zrobić w przypadku utraty erekcji?

Pomóc mogą odpowiednie pieszczoty stymulujące penisa, jednak wykonywane w wyczuciem, w odpowiedni sposób. Nie powinno być to zbyt intensywne pocieranie ręką czy zbyt brutalne ssanie. Najlepszy efekt zapewnią zmysłowe, bardziej wyrafinowane i powolne pieszczoty, stymulujące najbardziej czułe punkty męskiego przyrodzenia.

Pieszczoty oralne – skutek zapewniony

Partnerka bierze penisa do ust do połowy długości. Delikatnie dotyka i omiata językiem żołądź z uwzględnieniem części zwanej wieńcem czyli uskoku wzmacniającego główkę trzonu. W miarę upływu czasu powinna zintensyfikować pieszczotę, mocniej trącając wędzidełko.  Gdy penis zacznie odzyskiwać wigor warto dołączyć stymulację ręką, pieszcząc nią podstawę penisa.

Stymulowanie męskich czułych punktów

Podczas pieszczot oralnych partnerka może stymulować również punkty erogenne zlokalizowane w kroczu. Pobudzające jest muskanie opuszkami palców moszny rozwijające się w delikatny masaż jąder. Później może przejść do stymulacji krocza czyli obszaru między moszną a odbytem.

Męski punkt G

Tak w tym momencie docieramy do męskiego punktu G. To małe wgłębienie w połowie odcinka między workiem mosznowym a odbytem. Można je dotykać ze zmieniającą się intensywnością. W tym czasie językiem partnerka może również stymulować wędzidełko czyli cieniutki fałd skóry łączący napletek z żołędziem. Mężczyźni bardzo lubią stymulacje właśnie tego miejsca, które jest bardzo wrażliwe na dotyk.

Męski punkt G można stymulować również w inny sposób, jednak wymaga on wcześniejszej rozmowy z partnerem. Nie wszyscy mężczyźni akceptują taką formę pieszczot więc może ona wywołać wprost przeciwny od zamierzonego skutek.

Jeżeli partnerowi taki rodzaj pieszczot nie przeszkadza, męski punkt G można stymulować od wewnątrz odbytu. Punkt G znajduje się bowiem ok 5 cm od zwieracza na wewnętrznej stronie odbytu. Stymulować punkt G można wkładając palec do odbytu i ruszając w  nim zginając i rozginając.

Inne sposoby przywrócenia erekcji

Jeżeli kobieta nie ma ochoty na pieszczoty oralne, męską erekcję można przywrócić również w inny sposób. Początkowo partnerka może po prostu pocierać penisa w pozycji przypominającej pozycję „na jeźdźca” z tą różnicą, że ociera się o penisa sromem i łechtaczką a do pochwy wprowadza go dopiero wtedy, gdy zaczyna on odzyskiwać „wigor”. Taką stymulacje można wykonać również pocierając penisa ręką. W momencie, gdy penis z powrotem zagości w pochwie, kobieta miarowo zaciska na nim mięśnie Kegla, skurcze te powinny być silne i krótkie, takie przywodzące na myśl falowanie. Dopiero w chwili, gdy erekcja zacznie być silniejsza, można zacząć powolne ruchy jak przy stosunku. Głębsze pchnięcia wykonuje się na przemian z ocieraniem główki penisa o łechtaczkę.

Większa kreatywność w wyborze miejsca lub pozycji

W wielu przypadkach na znikającą erekcje związaną z niedostatecznym podnieceniem, wystarczy zmiana pozycji, na bardziej podniecającą dla partnera. Czasem pomaga również zmienianie miejsca uprawiania seksu, raz może być to kuchenny stół, innym razem można zdecydować się zaś na seks pod prysznicem czy na łonie natury.

Zaufanie między partnerami

Ogromnie ważne jest jednak przede wszystkim zaufanie między partnerami. Wiąże się to z mniejszym stresem u partnera, który w takiej sytuacji wie, jak zaspokoić partnerkę. Ma również pewność, że w przypadku problemu z erekcją, partnerka okaże mu zrozumienie i wsparcie.

FAQ – naturalnych sposobów poprawy erekcji

Czy pojedyncze zanikanie erekcji to powód do zmartwień?
Epizodyczne problemy z zanikaniem erekcji nie trzeba się martwić, o problemach z erekcją mówimy w sytuacji, gdy problem pojawia się w 7 przypadkach na 10 podejmowanych prób odbycia satysfakcjonującego stosunku.

Czy naturalne metody pobudzenia erekcji są bezpieczne?
Naturalne sposoby przedstawione w artykule są tak na tyle bezpieczne na ile bezpieczne jest samo współżycie.

Jak zapobiegać sytuacjom, kiedy dochodzi do zaniku erekcji w trakcje stosunku?
Jedyny sposób, to obserwacja co wywołuje zanik erekcji w trakcie zbliżenia, i staranie się wyeliminować te czynniki. Jeśli erekcja zanika na skutek niedostarczającego podniecenia, spróbować sprawić, żeby gra wstępna i sam stosunek był  bardziej emocjonujący. Jeżeli zanik erekcji pojawia się na skutek zakładania prezerwatywy, to jeśli jesteśmy w stałym związku, rozważyć inny sposób antykoncepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *