Naturalne sposoby walki z impotencją

Impotencja jest problemem, z którym musi się zmierzyć nawet połowa mężczyzn po 50 roku życia. Jest to krępująca przypadłość, dlatego mężczyźni, którzy się z nią zmagają rzadko konsultują ją z lekarzem specjalistom. Na szczęście są sposoby na to, by ustrzec się tego problemu, bez konsultacji lekarskiej – wystarczy po prostu odpowiednio zmienić swoją dietę.

Zaburzenia erekcji można wyeliminować na dwa sposoby , można robić to dobierając odpowiednie leki lub przechodząc na naturalną dietę, która usunie kłopotliwe objawy.  Okazuje się bowiem, że zdrowe odżywianie może równie skutecznie leczyć, jak farmaceutyki  a w dodatku bardzo korzystnie wpływa na nasze ogólne zdrowie. Zdrowe odżywianie w dodatku nie powoduje skutków ubocznych.

  • Pestki z dyni i słonecznika – mogą być przekąską lub dodatkiem do sałatek. Zawierają one naturalny i dobrze przyswajalny cynk, który zwiększa wydzielanie męskiego hormonu płciowego – testosteronu a więc sprawia, że impotencja nie jest już problemem.
  • Liście rzeżuchy, ziarna sezamu, miód pszczeli – są naturalnymi afrodyzjakami, poprawiają libido.
  • Należy ograniczyć tłuszcze nasycone i oleje- wywołują one bowiem problemy z krążeniem a więc również transportem krwi do prącia a co za tym idzie, wywołują zaburzenia erekcji.
  • Ograniczyć należy również produkty wysoko przetworzone – mogą zaburzać gospodarkę hormonalną a w konsekwencji wywoływać zaburzenia erekcji.
  • Wypróbuj preparaty z rośliną o nazwie ptychopetalum. Korzeń i kora tej rosnącej w lasach Amazonii rośliny ma właściwości lecznicze przy zaburzeniach erekcji. Zanim jednak zastosujesz preparat, skonsultuj to z lekarzem.
  • Wypróbuj zioła takie jak miłorząb (ginko biloba) lub zeń-szeń. Działanie tych ziół sprawia, że impotencja przechodzi do niemiłych wspomnień. Pamiętaj by preparaty zawsze konsultować z lekarzem.
  • Ważna dla zdrowia jest również L-arginina. Można ją przyjmować pod postacią suplementów lub pod postacią produktów spożywczych, takich jak produkty mleczne, wołowina, mięso drobiowe, soja, słonecznik, zboża. Przy zastosowaniu takiej diety, problem zaburzeń erekcji nie powinien się pojawić.
  • Pochodzący z Ameryki wyciąg z damiany to tradycyjny w tamtejszej kulturze a przy tym skuteczny sposób na impotencję. Wpływa on na zwiększenie ukrwienia narządów płciowych u obojga płci.
  • Obfita kolacja nie służy aktywności seksualnej. Brak wzwodu po sutej kolacji to nie impotencja lecz blokada organizmu. Krążenie krwi jest skupione na trawieniu co wpływa na zaburzenie erekcji.

Poza modyfikacją diety, warto wypróbować również akupresurę, która  odblokowuje na ciele kilka punktów odpowiedzialnych za ogólne zmęczenie i zaburzenia erekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *