Spedra awanafil

Spedra to nowoczesny lek na zaburzenia erekcji, na rynku pojawił się w 2014 roku. Tabletki Spedra przyjmuje się na 15 minut przed planowanym stosunkiem a ich działanie trwa nawet do 6 godzin.

Tabletki Spedra zawierają składnik czynny o nazwie awanafil, który wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, które doprowadzają krew do członka co ułatwia osiągnięcie silnej erekcji. Lek w sprzedaży dostępny jest również pod nazwą Stendra.

Stosowanie leku Spedra

Tabletkę Spedra zażywa się na około 15 do 30 minut przed stosunkiem. Połyka się ją w całości, popijając szklanką wody. Spedre można przyjmować na czczo, jak również podczas jedzenia. Nie poleca się jednak przyjmowanie Spedry podczas posiłków obfitych w tłuszcze a także popijanie jej sokiem z grejpfrutów. Nie zaleca się również łączenia jej z dużymi ilościami alkoholu ponieważ on sam w sobie zakłóca erekcje i może również neutralizować działanie leku.

Spedra dostępna jest w dawkach – 50 mg, 100mg, 200mg. Rekomenduje się dawkę 100mg jako dawkę początkową. Jeżeli jest ona zbyt słaba można ją podwyższyć. Nie zaleca się jednak zażywania więcej niż jednej tabletki na dobę bez względu na dawkę.

Działanie leku Spedra

Substancją czynną leku Spedra jest awanafil, pod jej wpływem rozszerzają się naczynia krwionośne, które doprowadzają krew do członka, co umożliwia osiągnięcie wzwodu. Erekcja jest możliwa jedynie w wyniku stymulacji seksualnej.

Jak dokładnie działa lek Spedra / awanafil?

Awanafil, składnik czynny leku zaliczany jest do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE-5). Jego działanie sprowadza się więc do blokowania enzymy. Enzym PDE-5 rozkłada substancję, która odpowiada za rozluźnienie mięśni gładkich w penisie, co umożliwia napływanie krwi do niego co prowadzi do erekcji. Substancja ta nazywa się cGMP i to właśnie nią rozkłada PDE-5. Zablokowanie enzymu PDE-5 sprawia, że możliwe jest osiągnięcie i utrzymanie erekcji, w dodatku jest ona silniejsza. Lek działa tylko wtedy, gdy występuje stymulacja seksualna.

Skutki uboczne przyjmowania leku

U około 10% mężczyzn mogą pojawić się skutki uboczne takie, jak: niedrożność nosa, bóle głowy, uderzenia gorąca. Zdecydowanie rzadziej pojawić się mogą: kłopoty z zatokami, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, przyśpieszone bicie serca, zaburzenia widzenia, większa aktywność enzymów wątroby, niestrawność ból pleców czy duszność.

Bardzo rzadko spotykanymi dolegliwościami, które mogą pojawić się po zastosowaniu leku Spedra są : objawy grypo podobne, nadciśnienie, katar sienny, dna moczanowa, bóle w klatce piersiowej, suchość ust, zgaga, biegunka, skurcze mięśni, świąt genitaliów, gorączka, tyci, krew w moczu, częstomocz, wysypka.

Kto nie powinien przyjmować leku Spedra (awanafil)?

Spedry nie powinni stosować mężczyźni z chorobami serca i układu krążenia, po zawale, udarze czy z arytmią serca, niestabilną dusznicą bolesną, dusznicą podczas stosunków seksualnych, niewydolnością serca, wysokim lub niskim ciśnieniem. Nie powinni jej stosować również mężczyźni z upośledzeniem czynności wątroby i nerek, pacjenci po utracie wzroku, które było wywołane problemem z dopływem krwi do nerwu w oku. Spedry nie należy również stosować w połączeniu z niektórymi lekami, szczególnie tymi, które zawierają azotany, lub lekami, które mogą zmniejszyć szybkość rozkładu leku Spedra. Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Czy Spedrę (awanafil) można kupić bez recepty?

Tak, jednak na podstawie konsultacji medycznej online. Forma kontaktu z lekarzem jest poprzez krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie lekarz wypisuje potrzebną receptę do realizacji zamówienia. Następnie apteka pakuje zamówione leki i wysyła pod wskazany adres firmą kurierską. Cały proces trwa od 24 do 48 godzin. Zamówienia składane do godziny 16:30 opuszczają aptekę tego samego dnia.

Spedra (awanafil) 100mg / 4 tabletki
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *